top of page

O nas

Ciekawi zmian każdego dnia

Jesteśmy zespołem konsultantów z ponad 20-letnim doświadczeniem jako menedżerowie wyższego szczebla w międzynarodowych i polskich organizacjach.

Nasze komplementarne i zróżnicowane wyszkolenie, wiedza i doświadczenie tworzą unikalny zestaw pakiet umiejętności menedżerskich. Byliśmy odpowiedzialni za duże projekty rozwojowe w branżach: IT, hotelarskiej, meblarskiej, naftowej i gazowej, finansowej, ubezpieczeniowej, szkoleniowej, gier i rozrywki.

Ocean

Nasze doświadczenie

Morze doprowadziło do naszego spotkania i było naszym wielkim i trudnym nauczycielem życia i zarządzania.  

W naszym DNA jest się pokora, spokój w trudnych sytuacjach, zrównoważona i twarda ocena faktów, konfrontacja z nimi, umiejętność pracy zespołowej, odporność na stres, przyzwyczajenie do  ponoszenia odpowiedzialności, wartość świadomego i trudnego podejmowania decyzji oraz wpływ błędów na bezpieczeństwo wszystkich oraz powodzenie biznesowe.

Morze przygotowało nas do życia w ciągle zmieniającym się świecie VUCA.

Matthew Website.jpg
20221116_104153.jpg

Sumienny, aktywny i entuzjastyczny lider z szerokim doświadczeniem w zakresie skomplikowanych operacji zdalnych (np. morskie operacje sejsmiczne), rozwoju zarządzania przedsiębiorstwem i finansów.
Menedżer zorientowany na cele, z udokumentowanym doświadczeniem w zapewnianiu klientom najwyższej jakości rezultatów w trudnych operacjach wysokiego ryzyka.

Statki, na których pełnił funkcję Dyrektora Operacyjnego (PM) były wielokrotnie wybierane  do kilku wielomilionowych, badawczych projektów Shell (Brunei, Morze Czarne i Gabon) oraz innych dużych firm naftowych.
Doświadczenie w alfa, beta-testach i weryfikacji zaawansowanych technologicznie innowacyjnych urządzeń i rozwiązań, które wymagały szczególnej doskonałości operacyjnej.
Doświadczony w budowaniu i zarządzaniu wysokiej wydajności zespołami wielokulturowymi. (Do 72 os. w  odległytch lokalizacjach geograficznych).  
Zaangażowany w otwarte zarządzanie integracyjne, kultywowanie proaktywnych i konstruktywnych relacji w zespołach na wszystkich poziomach. Stale dostosowuje, angażuje i motywuje zespół do skutecznego zarządzania zmianami.
Zachęca i zapewnia szczery dialog z klientami w celu ciągłej poprawy wyników operacyjnych jednostki
Doskonałe zarządzanie logistyczne.
Liczne wyróżnienia w zakresie bezpieczeństwa osiągnięte podczas zarządzania offshore. Często wybierany przez kierownictwo do wdrażania inicjatyw związanych z bezpieczeństwem i zarządzaniem.

Educational titles:

2022 Advanced Coaching, NLP School, London, UK
2021 How to Coach, NLP School, London, UK
2016 HSEOMS – Safety Operational System – (France)
2016 Accident Investigation (LSP103), (Norway, Kursoffshore)
2015 Finance for Non-Financial Managers, (UK)
2007 CGG Internal Safety and Technical courses (more than 100+)
2006 Schlumberger Learning Management System completed, (US)
2006 Schlumberger Safety Leader (Norway)
2004 Crane Operator Licence, (US, Louisiana)
2004 VHF Radio Operator Licence (UK)
1998 Seismic Processing Specialist– WG internal (UK)
1997 BSc(hons) Ocean Science, University of Plymouth, England
1992 Cambridge Crystal Mark –(UK)
Plain English Diploma
1991 British Institute of Management – (cur. Charted Management Institute, England)
Supervisor & First Line Manager (Level 3)
Junior Manager (Level 4)
Middle, Operational & Departmental Manager (Level 5)
1990 Chartered Institute of Bankers – (UK)
Associate Chartered Banker

Anika Westwood (b.Dominika Szot)  po ukończeniu studiów medycznych (WUM Warszawa), rozpoczęła swoją podróż szkoleniową i menedżerską w sektorze IT. W EA Games, była odpowiedzialna za wprowadzenie najbardziej znanych gier na rynki Europy Środkowej (FIFA , BF, HARRY POTTER).
Następnie zarządzała sprzedażą, otrzymując nagrodę AS EMPIK za sukcesy w sprzedaży gier (2007).

W 2008 Przeniosła się do Finlandii, gdzie w Nokii Corp zajmowała się globalnym wdrażaniem programów IT, budując lokalne i globalne zespoły w 40 krajach.  Zdobyła ogromną wiedzę na temat pionierskich projektów międzynarodowych internetu mobilnego, zarządzania sprzedażą, zamykania transakcji, a także operacji wielokulturowych i finansowych w bardzo wymagającym środowisku. Uzyskała PMP, Sixths Sigma Belts

W Polsce założyła firmę doradczą, w której pracowała z wieloma małymi i średnimi/dużymi polskimi firmami w projekcie Instrumenty Szybkiego Reagowania.  Doświadczenie zdobyte w wielu branżach i na różnych stanowiskach pozwoliło jej wesprzeć wiele u z tych korporacji w tworzeniu efektywnych systemów zarządzania, sprzedaży i produkcji.

Anika uzyskała tytuł "Master NLP" w dziedzinie neurolingwistyki na podstawie prac R. Diltsa i S. Gilligana i zaczęła włączać rolę mentora do swojej działalności.  Połączenie osobistego mentoringu i doradztwa biznesowego pozwala na osiąganie  sukcesów z bardzo zróżnicowaną klientelą, od osób indywidualnych i właścicieli małych firm, po międzynarodowe firmy produkcyjne i grupy hotelowe, samochodowe, grupy energetyczne.

Anika obecnie rozwija i wykorzystuje w swej praktyce metodologię Zmiany Generatywnej jako kluczowe narzędzie wprowadzania zmiany. Uzyskała tytuł "Coach of Creative Mind" po rocznym kursie u Stephena Glilighama w USA. Uczestniczy w programie Generative Change prowadzonym przez Roberta Dilt'sa oraz Stephena Glilighana.

Specjalizuje się w strukturalnej analizie złożonych problemów zarządczych i relacyjnych.  budowaniu rozwiązań/strategii, innowacji, zarządzaniu zmianą, dynamice grupowej, wzmacnianiu liderów wszystkich szczebli. Bardzo lubi budować i wdrażać wartości marki oraz wspierać ich implementacjęw  w organizacjach.

Wyznaje zasadę: TWARDO DO PROBLEMU - MIĘKKO DO CZŁOWIEKA.

Zespół

Nasi klienci

Westin.PNG
PURO .PNG
Plichta.png
white-star.png
Bank of Canada.PNG
HSE Offshore.PNG
CGG.PNG
EA Games.PNG
Schlumberger.PNG
NOKIA.PNG
PGE SYSTEMY.PNG
Starwood.PNG
bottom of page